------------------------------------------------------
59.

ΚΥΡΙΑΚΗ 20 ΙΟΥΝΙΟΥ 2010

ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ  ΚΑΤΑΚΤΗΣΑΜΕ ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΤΡΟΠΑΙΟ ΣΕ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΓΑΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ Κ-15.

(ΠΟΥ ΣΕ 50 ΑΓΩΝΕΣ ΦΕΤΟΣ ΕΙΧΑΜΕ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΕΚ ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ ΜΕ ΣΚΟΡ 2-1)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (γεν. 1995) - ΑΝΟΡΘΩΣΗ ΑΜΟΧΩΣΤΟΥ 3-1 (2-1)

ΤΕΛΙΚΟΣ :  ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ(1ο ΔΙΕΘΝΕΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΔΗΜΟΥ ΣΑΜΗΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ)

Σε ένα γενικά πολύ καλό παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό γήπεδο Αργοστολίου  η ομάδα μας αναδείχθηκε νικήτρια με σκορ 3-1 επι της ομάδας του Ανόρθωσης Αμοχώστου Κύπρου.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας προηγήθηκε με 2-1 ,χάρη σε τέρματα που πέτυχαν Καρκασίνας (2) και αυτογκόλ του Γκούτσιου με κεφαλιά.

Στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε με πολύ ενδιαφέρον ο ίδιος ρυθμός του παιχνιδιού καθώς και το σκόρ ηταν τέτοιο που έδινε ενδιαφέρον στην αναμέτρηση.

Χάσαμε σωρεία ευκαιριών ( καθώς και δύο δοκάρια με Βέργο-Ντούμα)  με ατομικές όμως πρωτοβουλίες παικτών κύρια Καρκασίνα Ντούμα-Βέργου -δεν είχαμε όμως καλή ανάπτυξη καθ' όλη την

διάρκεια του παιχνιδιού.

Πέντε λεπτά πριν απο το τέλος του παιχνιδιού ο Νιζάμης με πλασέ μέσα απο την περιοχή διαμόρφωσε το σκόρ στο 3-1.

Η ομάδα μας κατέβηκε στον αγωνιστικό χώρο στο Α΄ημίχρονο με τους: Κωνσταντινίδη,Νένδο , Γκούτσιο, Χατζή, Γερόλυμο, Δηλαβέρη, Φουκαρά, Πασαλίδη,Καρκασίνα,Ντούμα, Βέργο.

Στό δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι :  Γκούτσιας,Πατσαλιάς ,Τούρλος, Νιζάμης  και Νίκου.

Ο χρόνος συμετοχής μου ήταν 5'/70' (Μπήκα στο Β΄ ημίχρονο σαν δεξί εξτρέμ στην θέση του Βέργου και ενώ το σκόρ είχε διαμορφωθεί.)

Δεν μπορεί να κριθεί η απόδοση μου...

------------------------------------------------------------------------------------------ ---------------------------------------------------------------------------------------------

58.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18 ΙΟΥΝΙΟΥ 2010

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (γεν. 1995) - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ  6-0 (6-0)

ΑΓΩΝΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ(1ο ΔΙΕΘΝΕΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΔΗΜΟΥ ΣΑΜΗΣ ΚΕΦΑΛΟΝΙΑΣ)

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι απο μεριά μας που έγινε στο Δημοτικό γήπεδο Αργοστολίου  η ομάδα μας αναδείχθηκε νικήτρια με σκορ 6-0 επι της ομάδας του Ατρομήτου Αθηνών.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας προηγήθηκε με 6-0 ,χάρη σε τέρματα που πέτυχαν Ντούμας (3) , Βέργος,Καρκασίνας,Νένδος.

Στο δεύτερο ημίχρονο κόπηκε ο ρυθμός του παιχνιδιού καθώς και το σκόρ ηταν τέτοιο που η ομάδα χαλάρωσε λιγάκι και λόγω της ζέστης που επικρατούσε στο γήπεδο.

Παρ' ολα αυτά χάσαμε σωρεία ευκαιριών και είχαμε και καλή ανάπτυξη  κυρίως στο πρώτο ημίχρονο.

Η ομάδα μας κατέβηκε στον αγωνιστικό χώρο στο Α΄ημίχρονο με τους: Γκούτσια,Νένδο , Γκούτσιο, Χατζή, Γερόλυμο, Δηλαβέρη, Φουκαρά, Πασαλίδη,Καρκασίνα,Ντούμα, Βέργο.

Σάν αλλαγές έπαιξαν και οι  :  Κωνσταντινίδης,Πατσαλιάς ,Τούρλος, Νιζάμης  και Νίκου.

Ο χρόνος συμετοχής μου ήταν 45'/70' (Μπήκα στο Α΄ ημίχρονο σαν δεξί μπάκ στην θέση του Νένδου που πέρασε πιο μπροστά για το υπόλοιπο του χρόνου.)
Δεν συναντήσαμε ιδιαίτερα προβλήματα στην άμυνα καθ' ολη την διάρκεια του παιχνιδιού.

57.

ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΙΟΥΝΙΟΥ 2010

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (γεν. 1995) - Α.Ο ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ  7-0 (3-0)

ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ.

Σε ένα γενικά καλό παιχνίδι που έγινε στο Δημοτικό γήπεδο Γλυκών νερών  η ομάδα μας αναδείχθηκε νικήτρια με σκορ 7-0 επι της ομάδας του Α.Ο Γλυκά Νερά.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας προηγήθηκε με 3-0 ,χάρη σε τέρμα που πέτυχε ο Μπάτζιο με κεφαλιά,Πασαλίδης με ωραίο πλασέ εξω απο την περιοχή -πάνω απο τον αντίπαλο τερματοφύλακα

που ηταν ομoλογημένως  απο τους καλύτερους αν οχι ο καλύτερος της ομάδας του-, και το τρίτο με κεφαλιά  ο Γκούτσιος.

Στο δεύτερο ημίχρονο Τα τέρματα  επέτυχαν  Βέργος αφου πέρασε και τον τερματοφύλακα ,Νένδος με πλασέ μετά απο ασίστ του Βέργου , Ντούμας (2) με ωραίες ενέργειες.

Χάσαμε σωρεία ευκαιριών και είχαμε και καλή ανάπτυξη  κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο όταν ενώ ανέβαινε η δική μας απόδοση συγχρόνως έπεφτε κατα πολύ και η φυσική κατάσταση της αντίπαλης

ομάδας.

Η ομάδα μας κατέβηκε στον αγωνιστικό χώρο στο Α΄ημίχρονο με τους: Κωνσταντινίδη ,Νένδο , Γκούτσιο, Χατζή, Γερόλυμο, Δηλαβέρη, Φουκαρά, Πασαλίδη,Καρκασίνα,Ντούμα, Μπάτζιο.

Στό δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι :  Γκούτσιας,Τούρλος, Βέργος  και Νίκου.

Λόγω ενόχλησης που είχα στο αριστερό μου γόνατο απο το προηγούμενο παιχνίδι -δεν έκανα τρείς προπονήσεις την προηγούμενη βδομάδα- και έτσι δεν ήμουν στην αποστολή σε αυτό τον αγώνα.

56.

ΚΥΡΙΑΚΗ 06 ΙΟΥΝΙΟΥ 2010

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (γεν. 1995) - Α.Ο ΒΥΡΩΝΑΣ(γεν.1993-1994)  6-0 (1-0)

ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΓΗΠΕΔΟ ΒΥΡΩΝΑ.

Σε ένα γενικά καλό παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο Βύρωνα (Αθλητικό κέντρο Μελίνα Μερκούρη)  η ομάδα μας αναδείχθηκε νικήτρια με σκορ 6-0 επι της ομάδας του Α.Ο Βύρωνα.(εφηβικό . γεν 93-94)

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας προηγήθηκε με 1-0 ,χάρη σε τέρμα που πέτυχε ο Μπάτζιο.

Στο δεύτερο ημίχρονο Τα τέρματα  επέτυχαν  Νένδος , Νιζάμης (4)(Πολύ καλό παιχνίδι του -μέσα σε όλες τις φάσεις εντός περιοχής)  .

ομάδας.

Η ομάδα μας κατέβηκε στον αγωνιστικό χώρο στο Α΄ημίχρονο με τους: Γκούτσια ,Νένδο , Γκούτσιο, Χατζή, Σωτηράκο, Δηλαβέρη, Φουκαρά, Πασαλίδη,Καρκασίνα,Ντούμα, Μπάτζιο.

Στό δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι :  Κωνσταντινίδης,Πατσαλιάς,Τούρλος,Γερόλυμος,Νιζάμης και Νίκου.

Η συμμετοχή μου ήταν  22'στα 70' σαν δεξί μπάκ . Ξεκίνησα το δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν μπόρεσα να παίξω όλο το ημίχρονο λόγω ενόχλησης μου(κάτω απο το αριστερό γόνατο)...
Επιθετικά θα μπορούσα να φανώ περισσότερο ,αν και ενώ ανέβαινα συνεχώς στο διάστημα που αγωνίστηκα  δυστυχώς δεν είχα  τις κατάλληλες τροφοδοσίες στις προωθήσεις μου...