Thursday, 2024-04-25, 8:51 AM | Welcome Guest

ΜΑΡΤΙΟΣ 2010 (ΣΥΝΕΧΕΙΑ)

ΜΑΡΤΙΟΣ (ΣΥΝΕΧΕΙΑ)

48.  ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ ΔΙΠΛΟ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ
              (ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΑ ΤΟΥΡΝΟΥΑ)

Σε  φιλικό οικογενειακό αγώνα που έγινε στο γήπεδο της Χρυσούπολης και είχε διάρκεια συνολικά 50' (δύο ημίχρονα των 25') η μπλέ ομάδα μετά απο ενα δυνατό παιχνίδι  αναδείχθηκε

νικήτρια επι της κίτρινης ομάδας
με σκόρ 4-1 .

(Κυριακή 21-03-2010).

ΜΠΛΕ ΟΜΑΔΑ- ΚΙΤΡΙΝΗ ΟΜΑΔΑ 4-1(2-0)

Κατά την πρώτη περίοδο η μπλέ ομάδα μετά απο ένα ομορφο ποδόσφαιρο με αλληλοεπικαλύψεις και σωστή ανάπτυξη επικράτησε με 2-0 της αντιπάλους της.

Μετά γίνανε και κάποιες εσωτερικές αλλαγές απο τον προπονητή μας κ. Μίλαν Παύλοβιτς - αλλά συνεχίστηκε το παιχνίδι με τον ιδιο περίπου ρυθμό και στην επανάληψη.

Τελικό αποτέλεσμα 4-1 για την μπλέ ομάδα.

Ξεκίνησα και τέλειωσα τον αγώνα στη θέση του δεξιού μπάκ για την μπλέ ομάδα.( 50'/50'.)

Το πρώτο μας τέρμα σημειώθηκε με σουτ-πλασέ του Καρκασίνα , και το δεύτερο με κεφαλιά του Τούρλου μετά απο άστοχη έξοδο του Γκούσια.

Ακολούθησε ωραία προσπάθεια του τερματοφύλακα μας Κωνσταντινίδη στο γάμα της εστίας μας μετά από δυνατό και ευθύβολο σούτ του Φουκαρά και τέλος Α' ημιχρόνου...

Η κίτρινη ομάδα μείωσε το σκόρ σε 2-1 με ωραίο σούτ ξαφνικό εξω απο την περιοχή μας του Φουκαρά , και κατόπιν η δική μας μπλέ ομάδα πέτυχε δύο τέρματα με Τερζή και Νιζάμη επειτα απο ωραία

ανάπτυξη και συνδυασμούς της ομάδα μας, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα 4-1.

Η μπλέ ομάδα κατέβηκε στον συγκεκριμμένο αγώνα με την εξής σύνθεση.

Κωνσταντινίδης ,
Πατσαλιάς, Νίκου, Τούρλος, Σωτηράκος, Καρκασίνας, Τερζής,Νιζάμης, Πασαλίδης , Παπαθανασίου. (10 παίκτες)

Η κίτρινη ομάδα κατέβηκε με την εξής σύνθεση.

Γκούσιας, Νένδος,Γκούτσιος,Χατζής,Παλαιογιώργος, Φουκαράς, Δηλαβέρης,Γερόλυμος, Ντούμας,Μπάτζιο,Τάσος  .(11 παίκτες.)

Απεχώρησαν κάποια στιγμή λόγω ενοχλήσεων ο Τάσος και Νένδος αλλά ευτυχώς επανήλθαν λίγο αργότερα .

Στίς εσωτερικές αλλαγές Πήρε θέση στην μπλέ ομάδα μας ο Νένδος (Β' ΗΜΊΧΡΟΝΟ).-

ενώ στά τελευταία 10 λεπτά ο Καρκασίνας(μπλέ φανέλα) αλλαξε με τον Δηλαβέρη(κίτρινη φανέλα) .

Το τελικό αποτέλεσμα 4-1 γιά την μπλέ ομάδα...

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΤΟΥ ΣΚΟΡ ΚΑΙ ΤΩΝ ΣΥΝΘΕΣΕΩΝ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΒΟΘΗΣΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΙΑ ΔΥΝΑΤΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΕΝ ΟΨΕΙ ΚΑΙ ΤΩΝ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΥΝ

ΣΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ  ΠΡΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ.

ΣΤΟΧΟΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ, ΚΑΛΑ-ΔΥΝΑΤΑ - ΜΕ ΣΩΣΤΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ - ΟΜΑΔΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΤΡΟΠΑΙΑ ΣΤΑ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΟΥ ΘΑ ΛΑΒΟΥΜΕ ΜΕΡΟΣ...

--------------------------------------------------------------------------------