Friday, 2024-03-29, 12:56 PM | Welcome Guest

ΝΕΑ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ 2011

Γ Ι Α  Τ Ε Λ Ε Υ Τ Α Ι Α    Ν Ε Α    Π Α Τ Η Σ Τ Ε  :

124.              17-09-2011 : ΠΕΜΠΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ Α.Ε.Κ  ΣΕ ΦΙΛΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ Α.Ο ΧΑΛΚΗΔΟΝΙΚΟΥ.

6ο φιλικό της ΑΕΚ Κ17 -  Ισοπαλία 1-1 με την ομάδα του Α.Ο ΧΑΛΚΗΔΟΝΙΚΟΥ.

Εκτος αγώνας  προετοιμασίας για την ΑΕΚ Κ17 ,πρώτο παιχνίδι αυτό το Σαββατοκύριακο, γιατί θα ακολουθήσει και  το αυριανό παιχνίδι με αντίπαλο την Κηπούπολη στο γήπεδο Χρυσουπόλεως.
Η ομάδα μας αυτή την φορά αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την του Χαλκηδονικού (Β' Αθηνών) που αν και προηγήθηκε στο σκόρ 1-0 , δεν κατάφερε να κρατήσει το αποτέλεσμα αφου η Α.Ε.Κ  Κ-17 κατάφερε με ωραίο σουτ του Σινάνι  εξω απο την περιοχή και σε μια φάση διαρκείας στην αντίπαλη περιοχή να ισοφαρίσει το σκόρ. Η ομάδα μας  με συνεχη εναλλαγή πάσας  και με ομαδικό πνεύμα έφτανε άνετα στην αντίπαλη περιοχή δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες να πετύχει και περισσότερα τέρματα. Δεν υπήρχε σκόρ στο πρώτο ημίχρονο .
Μετά το εις βάρος μας 1-0 γίνανε σταδιακά και κάποιες αλλαγές απο τον προπονητή μας Κ. Χάρη Κοπιτσή ώστε να πάρουν χρόνο συμμετοχής και τα υπόλοιπα παιδιά που ήταν στην αποστολή. Πέρασα  και εγώ στον αγώνα .(ενώ το σκόρ ήταν 1-0) .

Η Α.Ε.Κ  Κ-17 ξεκίνησε τον αγώνα με :

Παπαδημητρίου, Μαρκοπουλιώτη,Σινάνι,Κουτούζη, Κοντίδη,Μίχα,Σταύρου,Κατσικά,Αραμπατζή, Μωυσιάδη,Τζάθα.

Σταδιακά στο β΄ημίχρονο έπαιξαν και οι : Χαραλαμπόπουλος,Πατσαλιάς,Ζιβάνοβιτς,Πουλής, Γιαννακέλος,Κασβιρόπουλος,Λαζαρίδης.

ΧΡΟΝΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΜΟΥ: 33'/90' (ΘΕΣΗ:  δεξί μπακ .)

TO VIDEO ME TIS ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΚΟΛ :(πατήστε εδώ)

123. 14-09-2011 - ΣΩΤΗΡΗΣ ΠΑΤΣΑΛΙΑΣ : ΧΘΕΣ ΥΠΕΓΡΑΨΑ ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΥ ΔΕΛΤΙΟ ΣΤΗΝ Α.Ε.Κ.
ΘΑ ΠΡΟΠΟΝΟΥΜΑΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ Κ-17 ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ. .

Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΤΗΣ ΑΕΚ , Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ κ. ΑΝΔΡΕΑΣ ΣΤΑΜΑΤΙΑΔΗΣ  ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΥΠΕΓΡΑΨΑ ΧΘΕΣ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ
ΣΤΑ ΣΠΑΤΑ ΤΟ ΝΕΟ ΜΟΥ ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ Κ-17 Κ. ΧΑΡΗΣ ΚΟΠΙΤΣΗΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ  ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΜΕΤΑ
ΑΠΟ ΔΕΚΑ (10) ΧΡΟΝΙΑ ΟΠΟΥ ΑΝΗΚΑ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ (ΑΠΟ ΤΟ 2001), ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ
ΝΑ ΠΡΟΠΟΝΟΥΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΙ ΣΕ ΥΨΗΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ ΠΟΥ ΗΔΗ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ Κ-17 ΤΗΣ Α.Ε.Κ  ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΩ ΚΑΙ
ΔΕΛΤΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ.

ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΕΙΞΑΝΕ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ  ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΜΟΥ ΣΥΜΠΑΙΚΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΕΤΗ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ  ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ...

ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΩ ΠΩΣ ΘΑ ΔΩΣΩ ΟΛΕΣ ΜΟΥ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΗ ΜΟΥ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΟΣΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ Κ-17  - ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΟΣΟ ΦΥΣΙΚΑ ΚΡΙΝΕΙ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΜΟΥ - ΝΑ ΥΛΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΤΗΣ ...

(ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΝΕΥΜΑ -ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΘΕΑΜΑ ΚΑΛΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ - ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΚΑΛΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑ  ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  Κ-17 ΤΗΣ SUPER LEAGUE).

ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΤΟ ΤΡΙΠΤΥΧΟ ΤΗΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΕΙΝΑΙ :

ΔΟΥΛΕΙΑ-ΔΟΥΛΕΙΑ-ΔΟΥΛΕΙΑ...
...ΣΕ  ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΤΕΤΟΙΟ ΠΟΥ ΝΑ ΣΕ ΕΛΚΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ...
ΘΑ ΔΩΣΩ ΟΛΕΣ ΜΟΥ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΝΑ ΠΕΤΥΧΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΑΓΑΠΩ...

ΣΩΤΗΡΗΣ ΠΑΤΣΑΛΙΑΣ.
ΓΕΝ.         02-08-1995

122.              11-09-2011 : ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ Α.Ε.Κ   ΣΕ ΦΙΛΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ Ν. ΠΕΡΑΜΟΥ.

5ο φιλικό της ΑΕΚ Κ17 με άνετη επικράτηση με  4-1 επι της ομάδας της Ν. Περάμου.

Πέμπτος αγώνας  προετοιμασίας για την ΑΕΚ Κ17 ,δεύτερο παιχνίδι αυτό το Σαββατοκύριακο, γιατί είχε προηγηθεί το χθεσινό με αντίπαλο τον Πανιώνιο.
Η ομάδα μας αυτή την φορά κέρδισε άνετα  4-1 την ομάδα της Ν. Περάμου  που αν και προηγήθηκε στο σκόρ 1-0 , δεν κατάφερε να προβάλει μεγάλη αντίσταση στο όμορφο παιχνίδι της ομάδας μας που με συνεχη εναλλαγή πάσας  και με ομαδικό πνεύμα έφτανε άνετα στην αντίπαλη περιοχή δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες να πετύχει ακόμα περισσότερα τέρματα. Τα γκόλ στο Α' ημίχρονο πέτυχαν Αραμπατζής, Σταύρου
Μέσα σε διάστημα δέκα λεπτών στις αρχές του β' ημιχρόνου πετύχαμε αλλα  δύο γκόλ , με Μωυσιάδη και Τζάθα  για να διαμορφωθει το τελικό  4-1, Μετά γίνανε 7 αλλαγές απο τον προπονητή μας Κ. Χάρη Κοπιτσή ώστε να πάρουν χρόνο συμμετοχής και τα υπόλοιπα παιδιά που  είχαν παιξει περισσότερο στο χθεσινό παιχνίδι με τον Πανιώνιο, και αν και τότε χάθηκαν ακόμα κάποιες ευκαιρίες για διεύρυνση του σκόρ - το αποτέλεσμα δεν άλλαξε .  ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ-ΑΕΚ 1-4.
Γενικά η ομάδα αποδίδει πολύ ομορφο ομαδικό ποδόσφαιρο -και κατά πολύ μεγάλα διαστήματα - φαίνεται αρκετά  δουλεμένη ομάδα  - δηλ. λειτουργεί σαν ΟΜΑΔΑ με ολη τη σημασία της...!!!

Η ενδεκάδα που ξεκίνησε το παιχνίδι ήταν :

Τσιώτας- Μαρκοπουλιώτης -Σινάνι- Κοντίδης - Κουτούζης- Ζιβάνοβιτς- Σταύρου- Κατσικάς- Αραμπατζής- Μωυσιάδης- Τζάθας

Στην επανάληψη έπαιξαν και οι :  Χαραλαμπόπουλος-Πατσαλιάς - Κοντοές- Πουλής- Τσιαμάτος- Κασβιρόπουλος- Κωτάτης.

T O  V I D E O         ΜΕ ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ :

ΠΑΤΗΣΤΕ SΤΟ LINK:

ΧΡΟΝΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΜΟΥ: 28'/80' (ΘΕΣΗ:  δεξί μπακ .)
ΣΩΤΗΡΗΣ ΠΑΤΣΑΛΙΑΣ : ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ (Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ)
ΧΑΡΗΣ ΚΟΠΙΤΣΗΣ : Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ  Κ-17 ΤΗΣ Α.Ε.Κ

121.              10-09-2011 : ΤΡΙΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ Α.Ε.Κ   ΣΕ ΦΙΛΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ

4ο φιλικό της ΑΕΚ Κ17 με ήττα 2-1 απο τον Πανιώνιο με  Ανατροπή...

Τέταρτος αγώνας  προετοιμασίας για την ΑΕΚ Κ17 ,πρώτο παιχνίδι αυτό το Σαββατοκύριακο, γιατί ακολουθεί και σήμερα αλλο με αντίπαλο την Ν. Πέραμο.
Η ομάδα μας ηττήθηκε 2-1 απο την ομάδα του Πανιωνίου αν και προηγήθηκε στο ημίχρονο 1-0 με γκόλ του Κασβιρόπουλου.
Μέσα σε διάστημα δύο λεπτών στις αρχές του β' ημιχρόνου δεχθήκαμε απο αδράνεια μας δύο γκόλ και αν και χάθηκαν κάποιες ευκαιρίες για την ισοφάριση - καθώς και ένα γκόλ οφσαίντ που δεν μέτρησε του Τσιαμάτου- το αποτέλεσμα δεν άλλαξε .

Παπαδημητρίου- Τρακάκης- Ζεζάι- Κοντοές- Κοκολάκης- Πουλής- Μίχας- Πατσαλιάς- Κασβιρόπουλος- Γιαννακέλος - Κωτάτης.

Στην επανάληψη έπαιξαν και οι :  Χαραλαμπόπουλος-Μίντζηρας- Τσιαμάτος- Αραμπατζής-Τζάθας.

Οι υπόλοιποι συμπαίκτες μου θα παίξουν σήμερα 11-09-2011 σε φιλικό με την Ν. Πέραμο.

ΧΡΟΝΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΜΟΥ: 80'/80' (ΘΕΣΗ: Αμυντικό Χαφ 65'/80' και δεξί μπακ 15' /80'.)

120. ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ Α.Ε.Κ  ΠΑΛΙ ΣΕ ΦΙΛΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΟΔΗΓΗΤΡΙΑΣ

3ο φιλικό της ΑΕΚ Κ17 με νίκη 3-2 επι της Οδηγήτριας και Ανατροπή...

Κυριακή, 04 Σεπτέμβριος 2011 22:24 | Συντάχθηκε απο τον/την sports-academies team

Τρίτος αγώνας  προετοιμασίας για την ΑΕΚ Κ17 ,δεύτερο παιχνίδι αυτό το Σαββατοκύριακο,

αντίπαλος της σήμερα η ομάδα της Οδηγήτριας  από τον Πειραιά.

Να σημειώσουμε εδώ ότι η ΑΕΚ Κ17 απαρτίζεται σχεδόν εξ ολοκλήρου από την περυσινή  ομάδα

παίδων, παίκτες  γεννηθέντες το 1996 με την πολύτιμη υποστήριξη  (4) παικτών  '95

από την περυσινή Κ17 και (4) νεαποκτηθέντων του '96. Αυτό το μείγμα παικτών κάνει την ομάδα

του Χάρη Κοπιτσή , την νεανικότερη  ομάδα Κ17 στο επικείμενο πρωτάθλημα καθώς οι υπόλοιπες

απαρτίζονται  από πολύ μεγαλύτερους ηλικιακά παίκτες.

Μετά από αυτήν την σύντομη παρουσίαση της  ομάδος Κ17 της ΑΕΚ , παρουσίαση που θα ακολουθήσει και για τις υπόλοιπες ομάδες έτσι ώστε οι φίλοι του sports-academies να έχουν μια καλύτερη εικόνα της σύνθεσης των ομάδων.

Περνάμε στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα με την ΑΕΚ να αρχίζει καλά με την γνωστή καλή κυκλοφορία

μπάλας και να προσπαθεί να δημιουργήσει φάσεις μπροστά στο τέρμα της Οδηγήτριας αλλά  η καλή

αμυντική λειτουργία των Πειραιωτών δεν το επιτρέπει .  Σε αυτό το μοτίβο  λίγο πολύ κύλισε

το 1ο ημίχρονο και δεν είχαμε σκόρ .Με το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου,συγκεκριμένα  στο 50’  λεπτό

του αγώνα η Οδηγήτρια προηγήθηκε 1-0 σε μια γρήγορη αντεπίθεση με τον Κουρουπάκη, η ΑΕΚ

προσπάθησε να ισοφαρίσει και το πέτυχε στο 67΄με το Μωυσιάδη αλλά… δεν το χάρηκε αφού με την

σέντρα οι φιλοξενούμενοι σκόραραν  με τον Καμαράδο, το παιχνίδι ήταν πια ανοικτό με την

μπάλα να ανεβοκατεβαίνει και την ομάδα της ΑΕΚ να προσπαθεί για δεύτερη φορά να ισοφαρίσει ,

το πέτυχε με ένα πανέμορφο σε εκτέλεση γκολ όπου με όμορφο συνδιασμό και γρήγορες εναλλαγές

των επιθετικών πραγματικά ¨χάθηκε¨ η μπάλα με τον Μωυσιάδη να πετυχαίνει το δεύτερο του γκολ

στο 87΄  και  ενώ όλοι πίστευαν ότι αυτό θα ήταν  το τελικό σκορ, η ΑΕΚ Κ17 είχε αντίθετη άποψη

εκμεταλευόμενη την σαστιμάρα της Οδηγήτριας  με γρήγορη αντεπίθεση στο 90΄, και παράλληλη

συρτή σέντρα στην καρδιά της άμυνας, ο επερχόμενος Κωτάτης  έγραψε το τελικο 3-2.

Να τονίσουμε το αθλητικό πνεύμα και την φιλική ατμόσφαιρα μέσα στο οποίο έγινε το παιχνίδι χάρη

στην πολύ καλή συμπεριφορά των παικτών της Οδηγήτριας.

ΑΕΚ ( Χ.ΚΟΠΙΤΣΗΣ )

Α΄ημίχρονο.

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ,ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΙΩΤΗΣ,ΣΙΝΑΝΙ,ΚΟΥΤΟΥΖΗΣ,ΖΕΖΑΙ,ΜΙΧΑΣ,ΚΑΤΣΙΚΑΣ,ΣΤΑΥΡΟΥ,

ΚΑΣΒΙΡΟΠΟΥΛΟΣ,ΤΖΑΘΑΣ,ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ.

Β΄ημίχρονο.

ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ,ΤΡΑΚΑΚΗΣ,ΚΟΚΟΛΑΚΗΣ,ΚΟΝΤΟΕΣ,ΚΟΝΤΙΔΗΣ,ΠΑΤΣΑΛΙΑΣ,ΓΙΑΝΝΑΚΕΛΟΣ,

ΤΣΙΑΜΑΤΟΣ,ΜΙΝΤΖΗΡΑΣ,ΚΩΤΑΤΗΣ,ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ,ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ.

ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ  (Ν. ΠΑΠΑΡΟΥΝΗΣ)  Α΄& Β΄ημίχρονο

ΚΑΤΣΙΚΟΥΔΗΣ,ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ.Α,ΚΑΜΑΡΑΔΟΣ,ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ.Κ,ΚΑΛΙΑΚΟΥΔΑΣ,ΠΑΤΣΑΛΙΑΣ,

ΚΑΜΑΡΑΔΟΣ.Μ,ΚΑΛΑΪΤΖΟΓΛΟΥ,ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ.Δ,ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ,

ΚΡΕΜΟΣ,ΚΟΥΡΟΥΠΑΚΗΣ,ΤΑΓΚΑ,ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΣ,ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ.Γ,ΤΟΥΜΠΟΥΖΙΔΗΣ,ΜΑΓΚΑΣ,

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ,ΓΑΒΡΑΣ.

Sports-academies team.

ΧΡΟΝΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΜΟΥ: 40'/80' (ΘΕΣΗ: Αμυντικό Χαφ)
* ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΟΔΗΓΗΤΡΙΑΣ ΕΠΑΙΞΕ ΣΑΝ ΣΤΟΠΕΡ ΟΛΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ & Ο ΑΔΕΛΦΟΣ ΜΟΥ ΠΑΤΣΑΛΙΑΣ ΜΠΑΜΠΗΣ
119.ΠΡΩΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ Α.Ε.Κ ΣΕ ΦΙΛΙΚΟ ΜΕ Ν. ΙΩΝΙΑ

2ο φιλικό της ΑΕΚ Κ17 και ήττα 3-2 από τον Ιωνικό Ν.Ιωνίας

Σάββατο, 03 Σεπτέμβριος 2011 18:49 | Συντάχθηκε απο τον/την sports academies team

Το   Σάββατο  3/09 η ΑΕΚ  Κ17 έδωσε το δεύτερο της φιλικό αγώνα με αντίπαλο τον Ιωνικό Ν..Ιωνίας  στα πλαίσια της προετοιμασίας των δύο ομάδων.Αρνητικός πρωταγωνιστής η υπερβολική ζέστη ( 35ο) η οποία  πραγματικά εξουθένωσε τους παίκτες.

Στο ξεκίνημα η ΑΕΚ στάθηκε καλύτερα από τον αντίπαλο της  και με σίγουρες μπαλιές πλησίαζε την περιοχή του Ιωνικού, στο 6΄ λεπτό η ΑΕΚ κέρδισε φάουλ έξω από την περιοχή το οποίο εκτέλεσε  ωραία ο Σινάνι με δυνατό & τεχνικό σουτ, παρά την προσπάθεια του ο τερματοφύλακας  δεν μπόρεσε να συγκρατήσει την μπάλα και πετάχτηκε γρήγορα ο Μίχας στελνοντάς την στα δίχτυα για το 1-0.στο ίδιο μοτίβο συνεχίστηκε ο αγώνας και στο 20 ΄η ομάδα του Χάρη Κοπιτσή διπλασίασε τα τερματά της όταν ο Σινάνι έγινε αποδέκτης μπαλιάς μέσα στη περιοχή και με απ’ευθείας σουτ χρίστηκε σκόρερ.

Σε αυτό το σημείο η ΑΕΚ χαλάρωσε λίγο και ο Ιωνικός έγινε πιο απειλητικός και κατόρθωσε να μειώσει το σκορ στο  36΄ με τον Σκουλά και εντός τετραλέπτου βοηθούμενη και από τον ενθουσιασμό της  για την επίτευξη του γκόλ  ισοφάρισε τον αγώνα 2-2 με ωραία ατομική προσπάθεια του Βαφειάδη στη εκπνοή του ημιχρόνου 40΄.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι 2 προπονητές παρέταξαν εντελώς καινούργιες ενδεκάδες,

και ο Ιωνικός έκανε την ολική ανατροπή καθώς σκοράροντας για τρίτη φορά στο 50’ με τον Γερακοτέλη μετέτρεψε το 0-2 σε 3-2. Στην συνέχεια οι δύο ομάδες έκαναν

προσπάθειες ο μεν Ιωνικός να εδραιώσει την νίκη του με τέταρτο γκολ και η ΑΕΚ να ισοφαρίσει,, χάθηκαν ευκαιρίες και από τις δύο πλευρές και το ματς τελείωσε με νικητή τον Ιωνικό  3-2 με τον καυτό ήλιο να έχει ταλαιπωρίσει αφάνταστα τους παίκτες. Άυριο πρωί Κυριακή η ΑΕΚ δίνει νέο φιλικό αγώνα στο Κρυονέρι .