Tuesday, 2024-04-23, 6:43 PM | Welcome Guest

Sotiris Patsalias ETHNIKOS PIRAEUS F.C.

ΝΕΑ - ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2010

ΝΕΑ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2010

-----------------------------------------------------------------------------
43.  ΑΝΕΤΗ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ  Κ-15  ΣE ΦΙΛΙΚΟ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ  ΝΗΡΕΑΣ (ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΙΛΑΝ) ΤΗΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 9-0.

Σε φιλικό αγώνα που έγινε στο γήπεδο του Γαλαξία στο Περιστέρι η ομάδα μας μετά απο καλή εμφάνιση αναδείχθηκε νικήτρια επι της ομάδας Ακαδημίας Μίλαν της Βέροιας

με σκόρ 9-0 και χάνοντας αρκετές σημαντικές ευκαιρίες για να κερδίσει με ακόμα περισσότερα τέρματα τον αγώνα.(Κυριακή 28-02-2010).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ-15 - ΜΙΛΑΝ ΒΕΡΟΙΑΣ 9-0(3-0)

Η ομάδα μας ήταν καλή σε ολόκληρη την διάρκεια του αγώνα.

Τα τέρματα επέτυχαν :  Μπάτζιο,Γερόλυμος,Βέργος,Πασαλίδης,Δηλαβέρης(2), Νιζάμης,Ντούμας και αυτογκόλ.

Η ομάδα μας κατέβηκε στον συγκεκριμμένο αγώνα με την εξής σύνθεση.

Κωνσταντινίδης ,
Πατσαλιάς, Χατζής, Τούρλος, Σωτηράκος, Καρκασίνας, Φουκαράς, Γερόλυμος, Βέργος, Μπάτζιο, Νένδος.

Eπαιξαν επίσης και οι  Γκούτσιας, Πασαλίδης, Δηλαβέρης,Τερζής,Νίκου,Νιζάμης, Ντούμας.

Ο χρόνος συμμετοχής μου ήταν 60'/60'  (σαν δεξί μπάκ 45'/60 και σάν δεξί εξτρέμ 15'/60' ) .
--------------------------------------------------------------------------------------
42.  ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΤΗΣ  ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ Κ-15  ΣE ΦΙΛΙΚΟ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ  Κ-17 ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΜΕ ΣΚΟΡ 2-2.

Σε φιλικό αγώνα που έγινε στο γήπεδο του Σ.Ε.Φ. παρουσία πολλών προπονητών απο την SUPER LEAGUE η ομάδα μας μετά απο πολλή καλή εμφάνιση αναδείχθηκε ισόπαλη με την ομάδα Κ-17 του

Ολυμπιακού με σκόρ 2-2 και χάνοντας αρκετές σημαντικές ευκαιρίες για να κερδίσει τον αγώνα.(Δευτέρα 22-02-2010).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ-17  -  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ-15   2-2(0-1)

Η ομάδα μας ήταν πάρα πολύ καλή σε ολόκληρη την διάρκεια του αγώνα ανεξάρτητα απο τους παίκτες που χρησιμοποιήθηκαν.

Χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες βέβαια απο εμάς ειδικά στο Α΄ ημίχρονο οπου είχαμε και δύο χαμένα τετα-τετ  (το ένα και σε κενό τέρμα),του Μπάτζιο.

Στην επανάληψη η ομάδα μας βρήκε τον δρόμο για τα δίκτυα μέ ωραίο  σούτ-πλασέ  του Τερζή και πλασέ του Καρκασίνα μετά απο ωραία προσπάθεια Πατσαλιά-Καρκασίνα-Γερόλυμου ,και ωραία σέντρα

του τελευταίου , και ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα , ο Καρκασίνας με πλασέ στην άδεια εστία διαμόρφωσε το τελικό 2-2 .

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΤΟ ΚΟΟΥΤΣΑΡΙΣΜΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ ΑΠΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΤΗΣ SUPER LEAGUE.

ΑΛΛΑΖΑΝ ΑΝΑ 30 ΛΕΠΤΑ ΕΝΑ ΖΕΥΓΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΕΜΙΑ ΟΜΑΔΑ .

ΑΛΛΑΞΕ ΣΥΝΟΛΙΚΑ Η ΚΑΘΕ ΟΜΑΔΑ 6 ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ  ΚΑΘ΄ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.(ΤΡΙΑ ΤΡΙΑΝΤΑΛΕΠΤΑ.)

ΕΓΩ ΕΠΑΙΞΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΤΡΙΤΟ.

Η ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΗ ΤΟΥ ΣΚΟΡ ΗΤΑΝ ΑΝΑ ΤΡΙΑΝΤΑΛΕΠΤΟ

0-0, 1-1, 2-2.

Η ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΗ ΤΟΥ ΣΚΟΡ OLYMPIAKOS U-17-OLYMPIAKOS U-15 : 0-0,0-1,1-1,2-1,2-2.

Κωνσταντινίδης ,Γκούτσιος,

Στην επανάληψη έπαιξαν και οι  Γκούτσιας, Πατσαλιάς, Δηλαβέρης,Τερζής.

Ο χρόνος συμμετοχής μου ήταν 55'/90'  (σαν δεξί μπάκ 30'/56 και σάν δεξί εξτρέμ 25'/56
------------------------------------------------
41.  ΝΙΚΗ ΤΗΣ  ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ Κ-15  ΣE ΦΙΛΙΚΟ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΕΘΝΙΚΟΥ ΑΣΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ ΜΕ ΣΚΟΡ 2-0.

Σε φιλικό αγώνα που έγινε στις εγκαταστάσεις του Εθνικού Αστέρα στην Καισαριανή  η ομάδα μας μετά απο μέτρια εμφάνιση επιβλήθηκε τελικά του Εθνικού Αστέρα(Κυριακή 21-

02-2010) με σκόρ 2-0.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ  -  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ   0-2(0-0)

Μέτρια εμφάνιση απο την ομάδα μας Κ-15 που δεν ανταποκρίθηκε στίς απαιτήσεις του προπονητή μας  στην αναμέτρηση με τον Εθνικό Αστέρα Καισαριανής , με κύριο χαρακτηριστικό όμως του

παιχνιδιού το ασχημο πέσιμο ενός παιδιού - παίκτη του Εθνικού Αστέρα σε διεκδίκηση μιάς φάσης και δυστυχώς σπάσιμο του χεριού του.

Εύχομαι στο παιδί - συμπαίκτη μου στην ομάδα της Καισαριανής καλή επάνοδο στους αγωνιστικούς χώρους, και ποτέ ξανά άλλο τραυματισμό...

Η ομάδα μας ήταν μέτρια σε ολόκληρη την διάρκεια του αγώνα ανεξάρτητα απο τους παίκτες που χρησιμοποιήθηκαν.

Χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες βέβαια απο εμάς ειδικά στο Α΄ ημίχρονο οπου είχαμε και δύο δοκάρια σε όμορφα σουτ έξω απο την περιοχή , του Μπάτζιο με απευθείας φάουλ , και ενός  δικού  μου στό δεξί

κάθετο δοκάρι του αντίπαλου τερματοφύλακα.

Στην επανάληψη η ομάδα μας βρήκε τον δρόμο για τα δίκτυα σε σούτ του Χατζή και πλασέ του Μπάτζιο που διαμόρφωσε το τελικό 2-0 .

Πατσαλιάς ,Χατζής, Τούρλος, Σωτηράκος, Τερζής, Φουκαράς, Γερόλυμος, Νιζάμης, Μπάτζιο, Πασαλίδης.

Στην επανάληψη έπαιξαν και οι  Γκούτσιας, Γκούτσιος, Καρκασίνας, Νένδος, Βέργος, Δηλαβέρης,

Ο χρόνος συμμετοχής μου ήταν 60'/60'  (σαν δεξί μπάκ και η απόδοση μου χαρακτηρίσθηκε και απο τον προπονητή μας αρκετά καλή, αν και η συνολική παρουσία της ομάδας μας ήταν μέτρια...)

(Πήρα  αρκετές επιθετικές πρωτοβουλίες - έβγαλα αρκετές καλές σέντρες - είχα καλές και γρήγορες επιστροφές και είχα και σούτ στο δεξί κάθετο δοκάρι του αντίπαλου τερματοφύλακα...)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
40.  ΔΕΥΤΕΡΗ  ΗTTA ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ Κ-15  ΣE ΦΙΛΙΚΟ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΕΦΗΒΩΝ Κ-17 ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΜΕ ΣΚΟΡ 2-1.

Σε φιλικό αγώνα που έγινε στις εγκαταστάσεις του Ρέντη και σε γήπεδο με φυσικό χόρτο η ομάδα μας μετά απο πολλή καλή εμφάνιση ηττήθηκε τελικά απο την ομάδα των εφήβων Κ-17(Παρασκευή 12-

02-2010) με σκόρ 2-1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ-17  -  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ-15  2-1(1-0)

Πολύ καλή εμφάνιση απο την ομάδα μας Κ-15 που ανταποκρίθηκε με τον καλύτερο τρόπο στην αναμέτρηση με μεγαλύτερους ηλικιακά παίκτες Κ-17 , με κύριο χαρακτηριστικό την σταθερή μας απόδοση

Η ομάδα μας δέχθηκε γκόλ στο τελευταίο λεπτό του Α' ημιχρόνου και πήγε στα αποδυτήρια πίσω στο σκόρ με 1-0 με γκόλ του Βουτσιώτη.

Χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες απο εμάς τουλάχιστον το παιχνίδι να τέλειωνε ισόπαλο στο Α' ημίχρονο.

Στην επανάληψη η ομάδα μας ισοφάρισε 1-1 με γκόλ του Βέργου , αλλά προς τα μέσα του Β' ημιχρόνου δεχθήκαμε νέο γκόλ απο τον Κατσούλη που διαμόρφωσε το σκορ σε  2-1.

Μετά η ομάδα μας ανέβασε πάλι την αποδοση της και χάθηκαν κάποιες ευκαιρίες για να ισοφαρίσουμε το σκόρ.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ :  ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΣΤΟ ΦΥΣΙΚΟ ΧΟΡΤΟ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ Κ-17 , ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ , ΚΑΙ ΜΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΗΛΙΚΙΑΚΑ ΠΑΙΚΤΕΣ

ΠΑΙΞΑΜΕ ΣΤΑ ΙΣΑ  ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ ΜΑΣ ΣΕ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΛΠΙΔΟΦΟΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ .

Δήμιζας ,Γκούτσιος,
Τούρλος,Χατζής,Σωτηράκος,Φουκαράς,Καρκασίνας,Πασαλίδης,Βέργος,Νένδος,Μπάτζιο.

Στην επανάληψη έπαιξαν και οι  Πατσαλιάς,Γερόλυμος,Τερζής,Δηλαβέρης, Κωνσταντινίδης,Γκούτσιας,Νιζάμης.

Ο χρόνος συμμετοχής μου ήταν 40'/80'  (σαν δεξί μπάκ 20'/40' και σαν δεξί εξτρέμ 20'/40')

39.  ΝΕΑ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ ΣΤΟΝ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ATHENS CUP 2010  ΕΠΙ ΤΗΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΜΕ ΣΚΟΡ 7-0

Για το τουρνουά ATHENS CUP 2010  (Κυριακή 31-01-2010) τού αγωνιστικού τμήματος υποδομής Κ15 της Ακαδημίας του Ολυμπιακού σημειώθηκε τό κάτωθι αποτέλεσμα

Κ-15 : ΚΑΛΛΙΘΕΑ -  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-7(0-0) (12η Αγωνιστική τουρνουά ATHENS CUP 2010) ΓΕΝ.1995***

Ανετη επικράτηση μας σε ένα σχετικά καλό παιχνίδι - Β' ΗΜΙΧΡΌΝΟΥ , με κύριο χαρακτηριστικό την κακή μας απόδοση στο Α' ημίχρονο που τίποτα δεν πήγαινε καλά.

Η ομάδα βελτιώθηκε αρκετά στο Β' ημίχρονο όπου φτάσαμε εύκολα στην τελική επικράτηση με 7-0 και όπου θα μπορούσαμε να σημειώναμε και ακόμη περισσότερα τέρματα.

Τα τέρματα σημείωσαν Καρκασίνας, Φουκαράς, Βέργος, Δηλαβέρης, Σωτηράκος (2 γκόλ) ,αυτογκόλ σε λάθος συνενόηση της άμυνας τους

Κωνσταντινίδης,Γκούτσιος,

Στην επανάληψη έπαιξαν και οι   Νίκου,Τερζής,Δηλαβέρης, Πατσαλιάς, Γκούτσιας, Γερόλυμος.

Ο χρόνος συμμετοχής μου ήταν 24'/60' και η απόδοση μου σαν δεξί μπάκ ηταν αρκετά καλή.(Μπήκα στο 2-0 - αρκετές επιθετικές πρωτοβουλίες...)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΩΝ ΠΑΕ ATHENS CUP 2010.(Κ-15 : ΓΕΝ. 1995)