Friday, 2024-03-29, 5:17 PM | Welcome Guest

ΓΙΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΕΑ- ΜΑΡΤΙΟΥ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ :

--------------------------------------------------------------------------------
47.  ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ ΣΕ ΦΙΛΙΚΟ ΑΓΩΝΑ ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ ΚΡΟΝΟΥ ΑΘΗΝΩΝ ΣΤΗΝ "ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑ" -Α.ΚΥΨΕΛΗ
                ΜΕ ΣΚΟΡ 7-0(0-0).

Σε  φιλικό αγώνα που έγινε στο γήπεδο της Ανάφης "ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑ"-Α.ΚΥΨΕΛΗ  η ομάδα μας μετά απο ενα πολύ δυνατό παιχνίδι κατά τα 3/4 του και μετά απο αρκετά καλή εμφάνιση αναδείχθηκε

νικήτρια επι της ομάδας του Κρόνου Αθηνών
με σκόρ 7-0 .

(Τρίτη 16-03-2010).

ΚΡΟΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ -ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-7(0-0)

Το παιχνίδι παρουσίασε δύο όψεις.(δύο περίοδοι)...

Η πρώτη που είχε διάρκεια 55'/70' και η δεύτερη που είχε διάρκεια 15'/70'.

Κατά την πρώτη περίοδο η ομάδα του Κρόνου έπαιξε με την βασική της ομάδα όπου παίχτηκε όμορφο-δυνατό   ποδόσφαιρο και η ομάδα μας επικράτησε 1-0 με γκόλ του Μπάτζιο,στο δεύτερο ημίχρονο.

Μετά η ομάδα του Κρόνου αλλαξε και τους 11 ποδοσφαιριστές του (προφανώς για να παίξουν όλα τα παιδιά) , αλλά το σκόρ πήρε τεράστιες διαστάσεις , για τον χρόνο 15' που εναπέμεινε για το τέλος

του παιχνιδιού... Δεν μπορεί να γίνει κριτική για τα τελευταία 15'...

Η ομάδα μας ήταν  καλή σε ολόκληρη την διάρκεια του αγώνα,όπου και χάθηκαν και αρκετές ευκαιρίες.(είχαμε και δοκάρι με τον Πασαλίδη στο Β' ημίχρονο).

Ξεκίνησα τον αγώνα στη θέση του δεξιού μπάκ για 35'/70'.

Συνεχίστηκε ο ίδιος ρυθμός σε ολόκληρη την διάρκεια του αγώνα για την ομάδα μας σε αντίθεση με εκείνη του Κρόνου ,που όσο πέρναγε η ώρα έπεφτε η απόδοση της όπου και στο τέλος μηδενίστηκε...

Το πρώτο μας τέρμα σημειώθηκε στα πρώτα λεπτά του Β' ημιχρόνου.(Μπάτζιο σε άδειο τέρμα μετα απο όμορφη προσπάθεια και σουτ του Σωτηράκου και  ασθενή απόκρουση του Τερματοφύλακα τους.)

Ακολούθησε ωραία προσπάθεια και σουτ στο  δοκάρι απο Πασαλίδη και μετά έγιναν οι αλλαγές απο την ομάδα του Κρόνου...

Η δικιά μας ομάδα είχε κάνει στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου και τις επτά αλλαγές της σε αντίθεση με αυτή του Κρόνου που τις έκανε όλες στα τελευταία 15' λεπτά(ολόκληρη την ομάδα της...)

Η ομάδα μας κατέβηκε στον συγκεκριμμένο αγώνα με την εξής σύνθεση.

(Με μιά παρατήρηση :  Γιά πρώτη φορά φέτος (- Οσο αφορά την διάταξη της άμυνας μας -τερματοφύλακας και τέσσερις αμυντικοί ) ήταν η άμυνα που παίξαμε το τουρνουά Λουτρακίου το 2008

(όταν  και πήραμε το κύπελλο  πρίν απο δύο περίπου χρόνια...)

Κωνσταντινίδης ,
Πατσαλιάς, Γκούτσιος, Τούρλος, Γερόλυμος, Φουκαράς, Δηλαβέρης,Τερζής,Νιζάμης, Νίκου ,Μπάτζιο.

Eπαιξαν επίσης και οι  Γκούτσιας, Νένδος, Καρκασίνας,Χατζής,Πασαλίδης,Σωτηράκος,Βέργος.

Ο χρόνος συμμετοχής μου ήταν 35'/70'  (σαν δεξί μπάκ ).

46.  ΑΝΕΤΗ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ ΣΤΑ ΠΡΟΗΜIΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ATHENS CUP 2010 ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ
                ΜΕ ΣΚΟΡ 6-0(1-0).

Σε  αγώνα που έγινε στο γήπεδο της Νέας Ιωνίας για την προημητελική φάση του τουρνουά ATHENS CUP 2010 η ομάδα μας μετά απο αρκετά καλή εμφάνιση αναδείχθηκε νικήτρια επι της ομάδας της Νέας Ιωνίας
με σκόρ 6-0 .(Κυριακή 14-03-2010).

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-6(0-1)

Η ομάδα μας ήταν αρκετά καλή σε ολόκληρη την διάρκεια του αγώνα. Προηγήθηκε στο ημίχρονο με 1-0.

Τα τέρματα επέτυχαν :  Μπάτζιο (2), Νιζάμης (2) ,Χατζής,Νένδος.

Μπήκα στον αγώνα στη θέση του Νίκου, και ενώ το σκορ ηταν ήδη 2-0 για την ομάδα μας.

Συνεχίστηκε ο ίδιος ρυθμός σε ολόκληρη την διάρκεια του αγώνα για την ομάδα μας σε αντίθεση με εκείνη της Νέας Ιωνίας,που όσο πέρναγε η ώρα έπεφτε η απόδοση της.

Το πρώτο μας τέρμα σημειώθηκε στα τελευταία λεπτά του Α' ημιχρόνου.

Γκούτσιας ,Νίκου,
 Χατζής, Γκούτσιος, Σωτηράκος,Φουκαράς, Καρκασίνας,Ντούμας,Βέργος,Πασαλίδης,  Μπάτζιο.

Eπαιξαν επίσης και οι  Κωνσταντινίδης,Πατσαλιάς,Τερζής, Γερόλυμος, Νιζάμης, Νένδος,Δηλαβέρης.

Ο χρόνος συμμετοχής μου ήταν 24'/60'  (σαν δεξί μπάκ-χαφ ).

ΣΥΝΟΛΟ : 74
45.  ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ ΣE ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΑΓΩΝΑ-ΝΤΕΡΜΠΥ ΤΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ATHENS CUP 2010 ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΑΕΚ ΜΕ ΣΚΟΡ 2-0.

Σε εξ αναβολής αγώνα που έγινε στο γήπεδο του Γαλαξία η ομάδα μας μετά απο μέτρια εμφάνιση αναδείχθηκε νικήτρια της ομάδας της ΑΕΚ

με σκόρ 2-0 .(Τετάρτη 10-03-2010).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  - ΑΕΚ 2-0(1-0)

Η ομάδα μας ήταν μέτρια σε ολόκληρη την διάρκεια του αγώνα.

Τα τέρματα επέτυχαν :  Καρκασίνας με πέναλντι στο Α' ημίχρονο και Μπάτζιο, στο τελευταίο λεπτό του αγώνα.

Γκούτσιας ,
Πατσαλιάς, Χατζής, Τούρλος, Σωτηράκος,Φουκαράς, Καρκασίνας,Νένδος,Βέργος,Πασαλίδης,  Μπάτζιο.

Eπαιξαν επίσης και οι  Κωνσταντινίδης(με δύο πολυ καλές αποκρούσεις που διατήρησε το σκόρ στο 1-0), Νίκου(αντικατέστησε εμένα στο 10'),Τερζής, Γερόλυμος, Νιζάμης, Ντούμας,Δηλαβέρης.

Ο χρόνος συμμετοχής μου ήταν 10'/60'  (σαν δεξί μπάκ ) ...!!!

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΩΝ ΠΑΕ ATHENS CUP 2010.(Κ-15 : ΓΕΝ. 1995)

ΣΥΝΟΛΟ : 68

44.  ΑΝΕΤΗ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΣ  Κ-15  ΣE ΦΙΛΙΚΟ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ   Α.Ο ΛΕΟΝΤΕΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΜΕ ΣΚΟΡ 5-0.

Σε φιλικό αγώνα που έγινε στο γήπεδο των Μελισσίων η ομάδα μας μετά απο καλή εμφάνιση αναδείχθηκε νικήτρια επι της ομάδας Α.Ο Λέοντες Θεσσαλονίκης

με σκόρ 5-0 και χάνοντας αρκετές σημαντικές ευκαιρίες για να κερδίσει με ακόμα περισσότερα τέρματα τον αγώνα.(Κυριακή 07-03-2010).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Κ-15 - ΛΕΟΝΤΕΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 5-0(2-0)

Η ομάδα μας ήταν καλή σε ολόκληρη την διάρκεια του αγώνα.

Τα τέρματα επέτυχαν :  Μπάτζιο,Πασαλίδης,Βέργος,Τερζής,και ενα υπο δοκιμή παίκτης.