Friday, 2024-04-26, 10:42 PM | Welcome Guest

Sotiris Patsalias ETHNIKOS PIRAEUS F.C.

ΝΕΑ- ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2013

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 27-10-2013

Ρεπό για την ομάδα μας που την ευνόησε η ισοπαλία στον αγώνα ντέρμπι Παύλος Μελάς Κουτσού - ΑΡΗΣ Αβάτου 2-2 και παρέμεινε παρά το ρεπό της στην πρώτη θέση με 15 β.

Ο επόμενος αγώνας για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος ειναι Α.Ο.Βιστωνίδας - Ασπίδα Ξάνθης.

Ακολουθεί η βαθμολογία του πρωταθλήματος μετά την 6η αγωνιστική. Ο Α.Ο Βιστωνίδας έχει 5 αγώνες.

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ερμής Μάνδρας - Α.Ο Βιστωνίδας  0-1 (0-0)
603281_410046412381850_1024722464_a

Σε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι που έγινε σήμερα στην Μάνδρας  ο Α.Ο. Βιστωνίδας κέρδισε τον Επρμή Μάνδρας με 1-0 ενώ στο ημίχρονο το σκορ ήταν ιςόπαλο. κάνοντας το βαθμολογικό απόλυτο στους μέχρι σήμερα αγώνες του 5 στα 5,έχοντας ήδη 15 βαθμούς και παραμένοντας μόνος  στην Α' Θέση της βαθμολογίας.

Το γκολ για τον Α.Ο. Βιστωνίδας ο Σερνισλίδης.

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Α.Ο. Βιστωνίδα -Ορφέας Πούμα Ξάνθης 4-3 ( 1-2) !!!

Σε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι που έγινε σήμερα στην Φελώνη  ο Α.Ο. Βιστωνίδα κέρδισε τον Ορφέα Πούμα Ξάνθης περσινό πρωταθλητή  με 4-3 ενώ στο ημίχρονο έχανε με 1-2, κάνοντας το βαθμολογικό απόλυτο στους μέχρι σήμερα αγώνες του 4 στα 4, έχοντας ήδη 12 βαθμούς και παραμένοντας μόνος  στην Α' Θέση της βαθμολογίας, μιας που ο Ερμής Μάνδρας έχασε 2 β αφου έμεινε ισόπαλος χωρίς τέρματα με την ΑΕ Ξάνθη στο γήπεδο του.

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τον Ορφέα  να προηγείται με 1-2 ενώ το τελικό σκορ ήταν 4-3 Τα γκολ για τον Α.Ο. Βιστωνίδα οι Σερνισλίδης, Στεργαλάς  ,Μικελάτζε  και Μακράκης με πέναλτι ενώ η διακύμανση του σκόρερ ήταν : 1-0,1-1, 1-2 ,2-2, 3-2,4-2,4-3 για την ομάδα μας.

ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ: Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ Ε.Π.Σ. ΞΑΝΘΗΣ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 4η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Νέστος Κύρνου -Α.Ο. Βιστωνίδα 1-2!

Σε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι που έγινε σήμερα στον Κύρνο ο Α.Ο. Βιστωνίδα κέρδισε τον τοπικό Νέστο!

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τον Α.Ο. Βιστωνίδα να προηγείται με 0-1 ενώ το τελικό σκορ ήταν 1-2. Τα γκολ για τον Α.Ο. Βιστωνίδα οι Παντελής Γκατζόγιας και Μακράκης με πέναλτι στο 92' . ενώ για ο Νέστος είχε ισοφαρίσει στο 72' σε 1-1.

--------------------------------------------------

ΟΙ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΥΟ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ Α.Ο ΒΙΣΤΩΝΙΔΑΣ  ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΗΣ Ε.Π.Σ. ΞΑΝΘΗΣ

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ανεβαίνει η Βιστωνίδα…

1173701_546513695401787_903413304_n

2/2 μια από τις πιο νοικοκυρεμένες ομάδες του τοπικού ποδοσφαίρου.

Νίκη για τον ΑΟ Βιστωνίδας απέναντι στον Άρη Αβάτου με 2-1.

Καλό ξεκίνημα για μια ομάδα που αναμένεται να πρωταγωνιστήσει την φετινή σεζόν και από πολλούς θεωρείται ώς φαβορί για μια θέση στην πρώτη τετράδα της τελικής βαθμολογίας. Άλλωστε παίχτες όπως ο Μπούτσεκ και ο Στεργαλλάς φοράνε την φανέλα της, ενώ το σωματείο μόνο συγχαρητήρια εισπράττει για την οργάνωση του.

Σήμερα πήρε μια σημαντική νίκη με σκόρερ του Δασκαλάκη και Στεργαλλά, ενώ για το Άβατο σκόραρε ο Παλατίν!

Διαιτητής του αγώνα ο Γκρανάς, με βοηθούς τους Εμπλιούκ και Χατζημωυσιάδη!

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παύλος Μελάς Κουτσού-Α.Ο. Βιστωνίδα 1-2!

Σε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι που έγινε σήμερα στο Κουτσό ο Α.Ο. Βιστωνίδα κέρδισε τον τοπικό Παύλο Μελά!

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τον Α.Ο. Βιστωνίδα να προηγείται με 0-1 ενώ το τελικό σκορ ήταν 1-2. Τα γκολ για τον Α.Ο. Βιστωνίδα οι Παντελής Γκατζόγιας και Γιάννης Βασιλειάδης, ενώ για τον Παύλο Μελά σκόραρε ο Κώστας Μαυρομματίδης!

Διαιτητής ήταν ο κ. Μπουραζάνης, ενώ βοηθοί οι κ.κ. Οτουζμπίρ-Σαββόπουλος.

11:29:11 PM