Wednesday, 2024-04-24, 1:20 PM | Welcome Guest

Sotiris Patsalias ETHNIKOS PIRAEUS F.C.

ΝΕΑ - ΟΚΤΩΒΡΗΣ 2011

ΓΙΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΕΑ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΠΑΤΗΣΤΕ :

132.              16-10-2011 : ΤΡΙΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ SUPER LEAGUE  K-17 .

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΔΕΚΑ ΠΑΙΚΤΕΣ...

ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΟ  ΠΑΙΧΝΙΔΙ  ΣΕ ΑΣΧΗΜΕΣ ΚΑΙΡΙΚΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ-  ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ ΜΑΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ-17 SUPER LEAGUE -

ΓΗΠΕΔΟ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ-

ΝΙΚΗ 1-0 ΕΠΙ ΤΟΥ ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ ΑΘΗΝΩΝ.

ΓΙΑ TO VIDEO  ME TO GOAL ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ KAI TIS KAΛΥΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣΠΑΤΗΣΤΕ ΣΤΟ  LINK.

ΑΕΚ-Ατρόμητος 1-0 (Κ17)

Κάτω απο πολύ άσχημες καιρικές συνθήκες διεξήχθη ο αγώνας της ΑΕΚ με τονΑτρόμητο για τον νότιο όμιλο του πρωταθλήματος Superleague K17.

Ο αγωνιστικός χώρος θύμιζε ''βούρκο'' κάνοντας δύσκολο το έργο των ποδοσφαιριστών και των δύο ομάδων. Η ομάδα μας είχε την καθολική υπεροχή στο Α' Ημίχρονο αν και αγωνιζόταν με 10 παίκτες απο το 36' λεπτο λόγω αποβολής του Μωυσιάδη.

Νωρίτερα μετά απο ωραία μπαλιά του Αραπατζή ο Τζάθας με ψύχραιμο πλασέ είχε ανοίξει το σκόρ.

Στην συνέχεια Η ομάδα μας  αν και με δέκα παίκτες διαχειρίστηκε άψογα το παιχνίδι στο β' ημίχρονο -ΑΝ και ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ανέβασε και αυτός την απόδοση του και είδαμε και απο την ομάδα του να χάνει τρείς καλές ευκαιρίες να ισοφαρίσει (στάθηκε πολύ καλά αυτή την φορά ο τερματοφύλακας μας Παπαδόπουλος που απεσόβησε και στις τρείς φάσεις την ισοφάριση)

Μπήκα στον αγώνα στο 70' στη θέση του Μαρκοπουλιώτη σαν δεξί μπάκ και έχασα την ευκαιρία να χρηστώ και σκόρερ όταν μετά απο κτύπημα κόρνερ του Κατσικά  καί σε θέση μέσα στην περιοχή και δεξιά όπως έκανε επίθεση η ομάδα μας , έπιασα ωραίο σούτ στην αντίθετη γωνία αλλά  η μπάλα εγλύψε το δεξί κάθετο δοκάρι του τερματοφύλακα  και βγήκε άουτ. ( υπάρχει η φάση στο video του αγώνα)

Ο διαιτητής κράτησε και οκτώ λεπτά καθυστέρηση - και λίγο έλειψε στη τελευταία φάση να δεχτούμε το τέρμα της ισοφάρισης ... (δείτε το video)

ΑΕΚ-Παπαδόπουλος, Μαρκοπουλιώτης, Κουτούζης, Κοτίδης, Ερέκι, Ζιβάνοβιτς, Σταύρου,

Κατσικάς,Τζάθας, Μωϋσιάδης, Αραπατζής.

Στο β' ημίχρονο έπαιξαν και οι :

Μίχας , Καζβιρόπουλος ,Πατσαλιάς, Λαζαρίδης,Κωτάτης .

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ-Κόκκαλης,Ράνος,Μπαμίχας,Βαρδακώστας,,Μακρής,Παπασπύρος,Καλλής,

Θεοδωράκης,Μπαστάκος,Τερζής,Χαμοσφακίδης,

Πιαστόπουλος,Μπουρδούβaλης,

Τζιτζικαλάκης,Σιμεωνίδης,Θεοδωράκης,Χ,Καψάσκας.

Ο ΧΡΟΝΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 20'/90' (+8'καθυστερήσεις)  (ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΣΤΟ 70' ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΟ ΣΚΟΡ ΗΤΑΝ 1-0 ΣΑΝ ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ).

-------------------------------------------------------------------------------

131.              09-10-2011 : ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ SUPER LEAGUE  K-17 .

ΣΥΝΑΡΠΑΣΤΙΚΟ  ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ -  ΠΑΛΙ ΜΕ ΑΤΥΧΟ ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ -

Προπονητικό κέντρο  "Απήλιον "-

Ηττα 5-1 απο την καλύτερη στο Β' ημίχρονο ομάδα του ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ.

Εμείς συνεχίζουμε να αδικούμε τους εαυτούς μας...

ΔΕΙΤΕ  στο ΤΕΛΟΣ  ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ  KAI VIDEO  ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ....

Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΤΩΝ ΦΑΣΕΩΝ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ
ΣΤΟ SITE ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΕΣ 300 ΔΩΡΕΑΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ.

(ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ)...

ΓΙΑ TO VIDEO  ME TA GOALS ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ : ΠΑΤΗΣΤΕ ΣΤΟ  LINK.

........................................................................................................

Πανιώνιος-ΑΕΚ 5-1

Με 5-1 επικράτησε η ομάδα του Πανιωνίου (Κ-17),της αντίστοιχης της ΑΕΚ,στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του νοτίου ομίλου της superleague K17.

Στο πρώτο ημίχρονο έγινε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι ,με πάρα πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν,αλλά τελικώς,οι άμυνες ήταν αυτές που βγήκαν νικήτριες και το μήδεν παρέμεινε στα πρώτα 45΄.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου,φάνηκε οτι οι δύο ομάδες θα κυνηγήσουν την νίκη η καθεμία για λογαριασμό της,οι άμυνες χαλάρωσαν και βγήκαν στην αντεπίθεση με τον Πανιώνιο να δημιουργεί  τις προυποθέσεις για γκόλ και να τα καταφέρνει τελικώς στο 52' με ωραία ενέργεια του Μπεγλετζή και πρίν καλά καλά κατάλάβει η ομάδα της Ένωσης πως βρίσκεται πίσω στο σκόρ δέχεται και δεύτερο τέρμα στο 54' απο τον ίδιο παίκτη.

Η ομάδα της ΑΕΚ πέρασε στην αντεπίθεση και κατάφερε να μειώσει το σκόρ σε 2-1,τρία λεπτά αργότερα στο 57' με τον Δημήτρη Τζάθα,όπου μετά απο προσπάθεια και σούτ σε τετ α τετ του Μωυσιάδη,ο πορτιέρο του Πανιωνίου Αθάνασόπουλος είπε όχι,αλλά ο επερχόμενος επιθετικός της ΑΕΚ πήρε το ριμπάουντ και με ωραίο διαγώνιο δεξί σουτ μειώσε το σκόρ ,αναπτερώνοντας τις ελπίδες της ΑΕΚ για κάτι καλό.

Να επισημάνουμε τον τραυματισμό στην φάση που προηγήθηκε του Σινάνι και Κοντίδη και την αναγκαστική αντικατάσταση τους ,με τον πρώτο βέβαια πιο σοβαρά και να σπάει τελικώς το χέρι του.

Στο 65΄ σε αντεπίθεσή του ο Πανιώνος κερδίζει πέναλτυ μετά από ανατροπή παίκτη του μέσα στη περιοχή το οποίο εκτελείται εύστοχα από τον Μπεγλετζή,γράφοντας έτσι το 3-1 για την ομάδα του και χατ τρίκ για λογαριασμό του.

Με το σκορ 3-1 εις βάρος της η ΑΕΚ έπαιξε ακόμη πιο ανοικτά δίνοντας έτσι τις ευκαιρίες στον Πανιώνιο που φάνηκε να πατάει καλύτερα στο γήπεδο να διεκδικήσει ακόμα περισσότερα τέρματα , πράγμα που κατάφερε τελικώς η ομάδα των Κυανέρυθρων με δύο τέρματα ακόμη με τους Γκίνη και Γκούμα για να γίνει έτσι το τελικό 5-1.

Συνοψίζοντας,μπορούμε να πούμε ότι μετά από ένα αμφίρροπο πρώτο ημίχρονο, η ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο δεν είχε αυτοσυγκέντρωση και καθαρό μυαλό , κάνοντας λάθη τα οποία δεν άφησε να πάνε χαμένα ο πολύ καλός και ψυχωμένος Πανιώνιος.

Πανιώνιος-Αθανασόπουλος, Meksi, Καλαντάτζε, Ρουσάκης, Κωστάλας, Καρβούνης, Prendi, Σακαρέλλος,Μπεγλετζής,Γκούμας, Γκίνης

Bruno Lulaj, Κουιρουκίδης, Μιχαλόπουλος, Κανταρζόγλου, Γιαννόπουλος, Μπαστάνης.

ΑΕΚ-Παπαδόπουλος, Μαρκοπουλιώτης, Σινάνι, Κουτούζης, Κοντίδης, Ζιβάνοβιτς, Κατσικάς, Σταύρου,Τζάθας,Μωυσιάδης, Αραμπατζής

έπαιξαν και οι Μίχας,Πατσαλιάς,Καζβιρόπουλος,Πουλής,Λαζαρίδης, και την ομάδα συμπλήρωναν οι Τσιώτας ,Κωτάτης

Ο ΧΡΟΝΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 21'/90'  (ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΣΤΟ 69' ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΟ ΣΚΟΡ ΗΤΑΝ 3-1 ΣΑΝ ΔΕΞΙ ΜΠΑΚ).